Haber

Beşiktaş’taki otopark güvenlik nedeniyle İBB’den alındı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul Merkez Komutanlığı Lojistik Şube Müdürlüğü’nün Beşiktaş’taki otopark talebi, geçen ay İBB Hukuk Komisyonu’nda görüşülerek İBB Meclisi’ne geldi.

Halk TV’den Ali Macit’in haberine göre, Meclis’teki oylamanın arkasında Beşiktaş-Palanga Caddesi üzerinde bulunan ve komutanlık sınırları içinde kalan İSPARK otoparkı İBB’den alındı.

Böylece kışla sınırında bulunan 15 araç kapasiteli otopark askeri araçlar ile Komutanlığa ait işçi araçlarının kullanımına tahsis edildi. İBB Hukuk Komisyonu’nun raporunda, otoparkla ilgili güvenlik denetimlerinin sağlanamadığı ve bu durumun kışla güvenliğini tehlikeye attığı iddia edildi.

Raporda, otoparkın birime çok yakın olması nedeniyle terör/sabotaj faaliyetlerinde kullanılma ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi. Kışlaya ikmal amacıyla gelen sivil araçların da askeri birliğe girmesinin güvenlik zaafı yaratacağı ifade edildi.

İBB Meclisi kararının ardından konuşmanın konusu İBB’den alınarak 5 yıl süreyle ücretsiz olarak İstanbul Merkez Komutanlığına verildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu