Basketbol: ULEB Avrupa Kupası
![](https://saimbeylihaber.com.tr/wp-content/uploads/2022/11/basketbol-uleb-avrupa-kupasi-qLMwGEE4.jpg)
Frutti Extra Bursaspor Erkek Basketbol Grubu, ULEB Avrupa Kupası A Grubu’ndaki 5. maçında Fransız ekibi Mincidelice JL Bourg’u 89-80 yendi.
Bourg en Bresse kasabasındaki Ekinox Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmanın ilk periyodunu 30-17 üstün bitiren Frutti Extra Bursaspor, farkın kapanmasını engelleyemese de soyunma odasına 45-41 önde gitti.
Üçüncü çeyrekte de hücumda daha etkili olan ev sahibi Mincidelice JL Bourg, son 10 dakikaya 67-65 önde girdi. Fakat son periyotta rakibine yalnızca 13 sayı izni veren Bursaspor, mücadeleyi 89-80 kazandı.
Frutti Extra Bursaspor’da David Dudzinski 20 sayı, 10 ribaunt, Zach Auguste 19 sayı, 10 ribaunt ve Anthony Clemmons 18 sayı, 8 asistle galibiyette kıymetli rol oynadı.
Frutti Extra Bursaspor kümedeki 3. galibiyetini aldı, Mincidelice JL Bourg ise birinci mağlubiyetini yaşadı.