Haber

Burdur’da Eşini Öldüren Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet

Burdur’da işlettiği dönercide eşini av tüfeğiyle öldüren sanık ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına, öldürülen Nurcan S’nin yakınları ile tarafların avukatları katıldı.

Tutuklu sanık Serhan S., cezaevinden Ses ve Manzara Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya bağlandı.

Öldürülen Nurcan S’nin babası ve ağabeyi, sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Müştekinin avukatları, sanığın yargılamayı uzatmak ve haksız tahrik indirimi almak için gerçekçi olmayan taleplerde bulunduğunu öne sürerek, sanığın fiillerinden dolayı indirim yapılmadan en ağır cezaya çarptırılmasını talep etti.

Son sözü sorulan sanık Serhan S. de pişman olduğunu ve eşini çok sevdiğini söyledi.

Sanık avukatının dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, sanığın eşi kasten öldürme suçunda herhangi bir indirim yapılmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Eşinin ağabeyine açtığı davadan müebbet hapis cezasına çarptırılan sanığın ardından davanın öldürmeye teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle 9 yıl hapis cezasına çarptırıldığı mahkeme heyeti, sanık hakkında beraat kararı verdi. karısının babası.

Kararın ardından adliye önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan müşteki avukatı Süleyman Kesici, kararın adalet sisteminin işleyişi açısından hayırlı bir gün olduğunu söyledi.

Sanığın kadın cinayetlerine karşı yasadaki en ağır ceza olan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığını belirten Kesici, “Ölümün hayatı kurtarılamasa da sanıklar karşılıksız cezalandırıldığı için adaletin yerini bulduğunu düşünüyoruz. haksız tahrik veya iyi halden herhangi bir indirim gibi.” dedi.

Avukat Hacer Bal Yayla da bu davada sanığın mahkemeye karşı saygılı davranmasının, uygun statüde herhangi bir indirim yapmamasının kadın cinayetleri açısından değerli olduğunu kaydetti.

Öldürülen Nurcan S’nin ablası Gülcan Yar, acısını hiçbir şeyin teselli edemeyeceğini vurgulayarak, “En azından rahatladım diyemem çünkü artık ablam yok, gelmiyor.” söz konusu.

Diğer kardeşi Ömer Kılıç ise kardeşini unutmadıklarını ve onu çok sevdiklerini söyledi.

Etkinlik

Burç Mahallesi’nde 8 Nisan 2022’de eşi hakkında hakkında uzaklaştırma kararı olduğu öğrenilen Serhan S., kaçtığı dönercide eşi Nurcan S’yi (35) tüfekle başından, ardından da şüpheliyi yaraladı. Silahla kayınpederinin dükkanına baskın düzenleyen , polis ekiplerince yakalandı. Ağır yaralanan Nurcan S. kaldırıldığı Burdur Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Şüpheli Serhan S, çıkarıldığı sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu